Monday, April 15, 2013

Rekorditesadu klubide karikavõistlustel

Halbade ilmastikuolude tõttu toimusid Eesti klubide karikavõistlused seekord Jõhvi külje all asuvas Ahtme Spordihallis. 150-meetrisel ringil oli palju möödaminekuid ja kurvis käimist, mis võistlemist raskendasid. Ometi suutsid pea kõik meie paremad käijad näidata isiklikke rekordeid. See annab lootust edukatele välisstartidele!

Naiste 3000 meetri käimises oli kindel favoriit Bruno Junk Käimisklubi esindaja Maarika Taukul, kel võidu vormistamisega raskuseid ei tekkinud. Taukuli võiduaeg 14.48,4 tähistas isiklikku rekordit ja kõigi aegade teist tulemust. Teise koha saanud Margarita Kozlova Sillamäe Kalevist kaotas liidrile üle kahe minuti, saades lõpuajaks 17.16,0. Kolmas oli samuti Sillamäe Kalevi esindaja Anastasija Ponomarenko ajaga 17.26,3.

Võistkondlikus arvestuses läks naiste võit KJK Sillamäe Kalevile (23 punkti), järgnesid PSK Narvic (14 punkti) ja Bruno Junk Käimisklubi (12 punkti).

Meeste 5000 meetris sündis võistluste tugevaim tulemus kui Bruno Junk Käimisklubi sportlane Lauri Lelumees läbis distantsi isikliku rekordi ja Eesti kõigi aega teise tulemuse 20.43,6ga. Vassili Matvejevi Eesti siserekordist (20.17,4) jäi puudu vaid 26 sekundit! Teise koha sain klubikaaslasena mina. Aeg 22.01,2 erilist rahulolu ei paku, samas ei olnud resultaat sellel võistlusel põhieesmärgiks, oluline oli tehnika testimine. Kolmas oli pikalt käimisspordist eemal olnud ja vahepeal Belgias elanud Sillamäe kalevlane Ainar Veskus, ajaga 22. 53,1. Neljanda koha sai isikliku rekordi püstitanud Eesti Maaülikooli sportlane Virgo Adusoo (23.17,3), neljas oli samuti rekordit parandanud Artjom Djatšuk Sillamäe Kalevist, saades lõppajaks 24.36,5.

Klubide karika meeste arvestuses võitis kindlalt Bruno Junk Käimisklubi (27 punkti), järgnesid KJK Sillamäe Kalev (19 punkti) ja Narvic PSK (11 punkti).