Monday, May 28, 2012

Bruno Junk'i mälestusvõistlustel käimises jäeti koju kaks esikohta

26. mail Valga staadionil toimunud XVII Bruno Junk`i mälestusvõistlustel olid Eesti käijatest edukamad  nooremate vanuseklasside võistlejad.
Tütarlaste D vanuseklassi 1000 m distantsil saavutas esikoha Jooksuklubi Tempo võistleja Anastasija Skatško ajaga 5.05,0. Esikoha saavutas veel ka sama klubi võistleja Ruslan Sergatšov poiste C vanuseklassi 1000 m distantsil ajaga 4.42,3.
Peaala meeste 10 000 meetri käimise võitis esmakordselt Leedu käija Genadij Kozlovski Pobradese Käimisklubist ajaga 42.16,5. Teise koha saavutas Lauri Lelumees Bruno Junki Käimisklubist ajaga 44.25,6. Naiste 5000 meetri käimises oli parim lätlanna Agnese Pastare Ogrest ajaga 22.26,2. Maarika Taukul Bruno Junki Käimisklubist saavutas kolmanda koha isikliku rekordiga 26.02,9.

Postitatud 28. mai 2012, Eesti Kergejõustikuliit

Margus Luik:

Vaatamata kaks nädalat tagasi Maailma karikal läbitud 50 km-le, otsustasin siiski võistlustel startida. Bruno Junki mälestusvõistluste näol on tegemist kõige paremini korraldatava käimisvõistlusega Eestis, kus parimatele isegi väikesed rahalised auhinnad. Toomas Rosenberg oli ära teinud suure töö, mul ei olnud südant minemata jätta.

Läksin lihtsalt protsessi nautima ja heade sõpradega kohtuma. Naiivne oleks olnud kaks nädalat peale 50 km võistlust hellitada lootust kõrgest kohast või heast ajast. Teisipäevases kerges lõigutrennis (6x1 km) olin esimestel kilomeetritel ikka täiesti vati sees, läbides lõike napilt alla 5 minuti. Viimastel lõikudel läksid jalad lahti ja punnitasin paar tükki alla 4.30ne.

Päev enne võistlust soojendusel, lõi paremasse säärde terav valu. See vigastus on piinanud mind märtsi keskpaigast saadik, lüües välja kohe kui sama probleemi käes kannatanud vasak säär ravi tagajärjel korda sai. Olin sunnitud soojenduse pooleli jätma. Kogemuse põhjal teadsin, et võistluse ajaks matab adrenaliinipuhang valu endasse. Nii ka juhtus-võistluse vältel ma valu ei tundnud! Hiljem banketil põlve kombates, oli valuaisting siiski tuntav.

Sain 6. juuniks Kaidu Meiterni juurde aja. Loodetavasti suudab ta mulle 25 euro eest täpse diagnoosi panna!

Nüüd pisut võistlusest ka. Kohe alguses tormas eest leedukas Kozlovskij, väikese vahega tema järel liikus Läti tulevikulootus Gjacs. Leedukas jäi kõigile püüdmatuks ja võitis kindlalt, kulutades 10 000 meerti distantsile 42 minutit ja 16,5 sekundit. Tegemist oli 2012. a Leedu meistrivõistluste hõbedaga 20 km distantsil.

Teises kohas ei olnud samuti kahtlust-noor lätlane Gjacs läbis vahemaa 43.42,8-ga, pääsedes siiski napilt 2 hoiatusega! Siinkohal tuleb esile tuua, et lätlane kuulus veel juunioride klassi!

Kolmanda koha (meeste arvestuses teine) võitles kogemustele tuginedes välja Lauri Lelumees (44.25,6). Enamus distantsist noore leeduka Mastianicaga maid jaganud Lauri kasutas ära poisi valearvestuse, rünnates noormeest kõige raskemal hetkel. Nimelt haakis leedukas neile ringiga sisse tegevale liidrile mõneks ajaks sappa, see manööver röövis aga noormehelt liigselt jõudu. Vahepeal maha jäänud Lelumees nõelus vahe kinni ja spurtis Mastianicalt eest. Sellega oli poisi jõud raugenud ja Lauri päästis Eesti au, tõustes üldarvestuses kolmandana poodiumile.

Peale Lelumehe käest tappa saanud leedukat tulin viiendana mina (45.35,7). Selliste jalgadega oli neljandat kohta väga raske püüda. Leedukast jäi puudu ca 120 meetrit, vahe Lelumehega jäi kusagile 250 meetri kanti. Enestundel polnud iseeneset vigagi!

Enne starti prognoosisin aega 46 minuti algusse, pisut õnnestus isegi kiirem olla. Väsimuse foonilt võisteldes polnud enamaks jõudu.

Rõõmu pakub tehniline stabiilsus. Piirdusin vaid ühe hoiatusega. Eelmisel aastal võeti mind samal võistlusel maha. Kõige tähtsam- tundsin end selles osas küllaltki kindlalt!

Naistest esines südilt meie esinumber Maarika Taukul, olles 5000 meetri distantsil üldarvestuses viies. Aeg 26.02,9 tähistab Maarika uut isiklikku rekordit. Tegemist on Eesti läbi aegade kolmanda tulemusega!

6. juunil lähen ortopeedi juurde ja kui doktor lubab, esindan Eestit Valmieras toimuval Balti matšil, kus meestele kavas 10 000m.