Tuesday, August 7, 2012

Käijad konkureerivad Kadriorus


19. augustil astuvad Eesti meistrivõistluste raames areenile ka võistluskäijad. Nagu tavaks saanud, on naistel kavas 10 000 meetrit, meeste jaoks on maa poole pikem.

Enamike osalejate jaoks on ainuüksi 25-50 ringi läbiminine omaette saavutuseks, mõned mõtlevad lisaks läbimisele ka medalist.

Alljärgnevalt väike ülevaate peamiste medalipretendentide hetkeseisust:

Maarika Taukul

Meie hetke parim naiskäija tõusis hooaja alguses Leedus peetud 20 km võistlustel näidatud ajaga naiste kõigi aegade edetabelis kolmandale reale. Vahepeal tegi debüüdi Maailma karikavõistlustel ja on nüüd valmis oma möödunud aastast kulda kaitsma. Viimaste andmete kohaselt on Maarika ettevalmistus sujunud hästi, kulmineerudes 120 km treeningnädalaga Tabivere treeninglaagris.

Õpetaja-ametit pidaval naisel on hetkel suvepuhkus ja see on võimaldanud küllaltki korralikult meistrivõistlusteks valmistuda.

Lauri Lelumees

Suvel suure elumuutuse läbi teinud rahandusministeeriumi ametnikul on suvepuhkus seljataga ja mees on tagasi tööpostil. Elumuutuste tõttu on treeningud jäänud pisut tagaplaanile, kuid kogenud sportlasena oskab Lauri end õigeks ajaks vormi ajada!

Maikuus esindas ta Eestit Maailma karikavõistlustel Saranskis. Juuli alguses Läänemaa KJK meistrivõistlustel jäi 20 km-s isiklikust rekordist vaid 5 sekundi kaugusele, saades ajaks 1:28.48. See näitab, et kiirus ei ole kuhugi kadunud ja Lauri on endiselt peamine pretendent kullale!

Margus Luik

Ka mina osalesin maikuus Maailma karikavõistlustel, läbides 50 km distantsi. Juulis peetud Läänemaa KJK meistrivõistlustel püstitasin 20 km distantsil 37-sekundiga isikliku rekordi, saades ajaks 1:29.00. Tulemus annab Eesti kõigi aegade edetabelis seitsmenda koha.

Kasvanud kiirus on heaks märgiks ka sügisesele 50 km meistrivõistlusele mõeldes. Kuna olen põhitähelepanu suunanud pikale distantsile, on viimasel ajal põhirõhk asetatud mahutreeningutele. Erinevalt paarist viimasest hooajast, lasen seekord siiski  2 nädalat enne meistrivõistlusi mahud alla ja keskendun kiiruse teritamisele. Eesmärk on Lelumehele pisut närvikõdi pakkuda!

Virgo Adusoo

Virgoga vesteldes, kinnitas ta mulle, et on tänu töö juurest saadud puhkusele korralikult valmistunud ja soovib igal juhul medalit! Millist täpsemalt, mees ei täpsustanud. Eks seda näitab võistlus. Sügisel ootab Virgot ees 50 km meistrivõistlused, kus ta loodab suurt arenguhüpet!

NB! Kuna käimine on ettearvamatu ala, siis ei ole välistatud, et medali võib napsata ka mõni üllatusmees, keda siinkohal favoriidiks pole peetud! Jääme põnevusega ootama!

Kohtumiseni Kadriorus!

No comments: